Prace konkursowe drużyny:
Catfish

 • Helfy, czyli kosmetyki całego świata w jednym miejscu!

  Helfy, czyli kosmetyki całego świata w jednym miejscu!

  dodano: 05/31/15 | 22:23

  Helfy jest to miejsce gdzie odnajdziemy kosmetyki praktycznie z całego świata m.in Indii, Rosji, Francji, właśnie to czyni je wielokulturowym. Coraz więcej ludzi rezygnuje z drogeryjnych kosmetyków na rzecz naturalnych lub egzotycznych, które możemy znaleźć w Helfy. Tu dowiemy się też o naturalnych składnikach pochodzących z tych miejsc, będących podstawą regionalnych kosmetyków jak na przykład olej kokosowy z Indii.
 • Sushi Takai, czyli japońskie przysmaki

  Sushi Takai, czyli japońskie przysmaki

  dodano: 05/31/15 | 21:48

  Kolejną restauracją na naszej wielokulturowej mapie jest Sushi Takai. Jest to kuchnia egzotyczna, ale przecież wrocławianie lubią odkrywać nowe smaki. Kuchnia ta charakteryzuje się maksymalną świeżością składników. Chyba wszyscy słyszeliśmy o słynnym japońskim sushi :), ale o sashimi? Już prędko wyjaśniamy różnicę! Sashimi to po prostu kawałki surowej ryby, a sushi to połączenie kilku składników np. ryżu, ryby, alg nori, awokado. Największym zainteresowaniem w restauracji cieszą się futomaki, czyli rolki sushi z minimum 4 składnikami.
 • Mexico Bar

  Mexico Bar

  dodano: 05/31/15 | 21:42

  We Wrocławiu możemy się zetknąć z wieloma restauracjami o innej niż polska kuchni. Dzisiaj chciałybyśmy was zabrać w podroż do meksykańskich smaków czyli do Mexico Bar. Restauracja ta ma aż 17 lat! Już od tak dawna jest częścią wielokulturowego Wrocławia. Początkowo restauracja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze względu na znikomą ilość takich miejsc w mieście w tym czasie. Aktualnie restauracja dalej przyciąga, posiada wielu stałych klientów. W kuchni meksykańskiej jednym z ważniejszych dań są enchiladas- tortille pszenne z różnymi nadzieniami, sosami,fasolą. Tortille można przygotowywać na wiele sposobów m.in smażyć na głębokim tłuszczu lub na patelni. W restauracji znajduje się również baza informacyjna szkoły hiszpańskiej, gdzie z ulotek możemy się dowiedzieć o aktualnych kursach.
 • Taniec afrykański!

  Taniec afrykański!

  dodano: 05/30/15 | 19:25

  Taniec afrykański jest energiczny i żywiołowy, wyraża radość życia. Pozwala nam na spontaniczność, odprężenie i wyrażenie siebie.Dzięki niemu zbliżamy się do naszej prawdziwej natury. Możliwość nauki tego pięknego tańca dają nam zajęcia prowadzone przez Panią Anetę Szlacheta. Na zajęciach możemy się nauczyć tradycyjnych, pochodzących z Afryki Zachodniej prostych choreografii, dostosowanych do poziomu i możliwości grupy. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, dorosłych, dzieci i młodzieży.



  W programie:

  -warsztaty tańca afrykańskiego

  -pokaz tańca afrykańskiego

  -warsztaty bębniarskie

  -zajęcia dla dzieci

  -audycje dla dzieci

  -zajęcia taneczne dla seniorów

  -taniec afrykański z dzieckiem w chuście

  -fireshow

  -koncerty

  -pokaz slajdów, zdjęć, filmikow z Afryki Zachodniej



  Więcej informacji dotyczących warsztatów znajdziecie na stronie http://afro-dance.pl/



  e-mail: taniec.afro@gmail.com
 • Capoeira- czyli brazylijska sztuka walki

  dodano: 05/30/15 | 19:10

  Odwiedziłyśmy trening capoeira - sztuki walki ukrytej w tańcu, który jest tak ważny dla kultury brazylijskiej. Chętnych na zgłębienie wiedzy o delikatniejszej choć równie energicznej części brazylijskiej kultury zapraszamy najpierw na wywiad z Panią Sandrą Grzesiek, która prowadzi zajęcia z tańca a potem na same treningi. ;)
  Wszelkie informacje na stronie: https://www.facebook.com/axepoland
  - Na czym polega Pani rola?
  Sandra: To znaczy… No ja jestem instruktorem tańca brazylijskiego tutaj we Wrocławiu, mniej więcej od dwóch lat. Staram się promować kulturę brazylijską od tej drugiej strony. Nie jest to tylko capoeira ale jest tez coś innego, co można pokazywać ludziom tutaj w Polsce. No i jesteśmy jedyną grupą capoeira która pokazuje też te liczne tańce z których słynie Brazylia. To nie jest tylko Samba Reggae’gowa którą wszyscy znają i półnagie dziewczyny w cekinach i piórach ale liczne inne tańce. Mają one mają piękną historię i znaczenie tak jak u nas jest polka czy krakowiak, tak Oni mają swoje tańce brazylijskie. Ich jest mnóstwo!
  -Skąd nabywasz wiedzę o tych tańcach, którą przekazujesz potem dalej?
  Sandra: Cały czas je poznaję i uczę się ich. Mam stały kontakt z brazylijką z Resive. Czasem staram się zaprosić ją tutaj do Polski.
  - Jakich tańców uczysz?
  Sandra: Jest wiele tańców. Na przykład Samba Reggae. Jest ona za równo dla dziewczyn jak i dla chłopców. Taniec pełen energii i radości. Kolejny i jeden z moich ulubionych jest to Coco de roda. Nie można o nim więcej powiedzieć jak po prostu, że jest to taniec zakochanych. Jest tez taniec Colheita który tańczyły kobiety siejąc zboże lub na plantacjach kawy. Tańczyły go z ogromnymi koszami w kolorowych i falbaniastych strojach. Występuje w nich symbol siania i zakopywania ziarna. [Tu wystąpił zaprezentowany nam gest zakopania ziemi.] Również dużo energii i radości. Co my tam jeszcze mamy? Oxum, Xaxado, Maracatum, Samba de roda. Mamy naprawdę wiele tańców, o których można by naprawdę bardzo wiele opowiadać więc każdy na pewno coś dla siebie znajdzie. Jednak każdy z nich charakteryzuje się dużą siłą wypływającą z ogromnej radości. No póki co, to w Polsce mało kto zna tą stronę kultury brazylijskiej więc jest co poznawać.
  - A jak to zwykle wygląda? Czy ludzie zaczynają od tańców i przechodzą do capoeiry czy na odwrót?
  Sandra: No z tego co zaobserwowałam, to wydaje mi się, że ludzie zaczynają właśnie na odwrót. Najpierw poznają capoeira a potem taniec. U mnie to było tak… Na zasadzie… No ja trenuję capoeira dziewięć lat. Zaczynałam w zupełnie innej grupie, od trzech jestem w tej. Na początku poznałam tam capoeira potem gdzieś w między czasie tą brazylijkę i rozpoczęła naukę od samb. Dużą radością moja w tej grupie jest to, że robimy też inne tańce niż ten najbardziej znany. Więc jak ktoś trafi do nas to ma szanse poznać te inne tańce, ale zwykle zaczyna się od capoeiry.
  - Kto głównie interesuje się tańcami?
  Sandra: Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla dziewczyn. Jest to coś innego niż capoeira, którą trenują wszyscy. Eee… Ja mam czasem takie wrażenie, że dziewczyny boją się wejść do walki ze względu, że ludzie tam się no biją, naparzają itd. Więc tutaj mają taką odskocznie od tego, coś bardziej kobiecego, delikatniejszego, sensualnego można powiedzieć.
  - Ale zdarzają się też chłopcy, którzy się tym interesują?
  Sandra: Przewaga zdecydowana jest dziewczyn, chłopaków raczej musimy zaciągać. Ale jest kilka tańców, które tańczą mężczyźni. Jest to taniec Szaszadu taki wojowniczy, gdzie mężczyźni tańczą ze strzelbami a kobiety też pomagają gdzieś tam tym facetom. Jest Cucu di hoda gdze u nas tańczą chłopacy, no ale trzeba ich zmobilizować do tego … No ale faceci aż tak nie garną się bardzo do tych tańców.
  - Z tego co wiem, sa też organizowane co miesiąc takie akcje w celu szerzenia capoeiry we Wrocławiu wśród ludzi, czy z tańcem tez jest tak samo?
  Sandra: To znaczy tak. Pomysł kółka wzajemnej integracji, bo tak to się nazywa, jest od miesiąca. Właśnie w zeszłym tygodniu było takie spotkanie i chcemy to robić co miesiąc. No i jest taka idea, że co miesiąc organizuje to inna grupa. My organizujemy w czerwcu. Ja bardzo bym chciała gdzieś tam przemycić elementy tańca i tej całej batukady, grania na bębnach do tej chody którą my teoretycznie organizujemy. Chcemy też gdzieś tam zatrzeć ślady między grupami, żeby nie było tej rywalizacji i pokazywania – my jesteśmy lepsi i fajniejsi. Ja bym chciała to zrobić na zasadzie aby ludzie zobaczyli to i poznali, że my coś takiego robimy i, że to też jest fajne, że można coś więcej jeszcze robić bo nie wszyscy o tym wiedzą.
  No a jeżeli chodzi o tańce to ja dopiero się z tym rozkręcam. Tańczę dopiero od dwóch lat, głównie trenuję, staram się gdzieś tam nadrabiać różne braki i zaległości, uczyć się. No i chciała bym ruszyć z tymi tańcami brazylijskimi pełną parą, bo jest tu naprawdę fajna grupa dziewczyn która chce tańczyć i jest w to wszystko tak samo wkręcona jak ja.
  - Cały czas mówi Pani dziewczyny, a czy są też małe dziewczynki?
  Sandra: Nie. Na zajęcia dziewczynki nie przychodzą jednak na różnych zgrupowaniach czy warsztatach jest parę dzieciaków które zawsze chcą bardzo tańczyć. Więc zawsze jak jadę gdzieś z nimi na warsztaty to pytają – Proszę Pani a będziemy dzisiaj tańczyć? I wśród nich jest nawet jeden taki chłopczyk Nathaniel z Gniezna, gdy nawet jak tańczę tylko z samymi dziewczynkami to on staje gdzieś z boku i próbuje robić to samo co my. Także małe dzieci gdzieś tam są i też wykazują zainteresowanie. Także w przyszłym roku na show które będziemy organizować w Imparcie w maju, albo tez na rynku zobaczymy jak to wyjdzie, dzieciaki też w to wszystko wkręcić. No tyle, że wiadomo, że z dzieciakami jest problem, bo jest to wiele ruchów, sekwencji do zapamiętania zwłaszcza w tańcu gdzie koordynacja ruchów noga-ręka jest problematyczne.
  - A właśnie. Czy te tańce są w innych terminach niż capoeira?
  Sandra: Na chwilę obecną, ze względów organizacyjnych tańce robimy wtedy gdy są treningi dla dzieciaków czyli przed zajęciami dla młodzieży i dorosłych, bo tak mniej więcej mamy te sale tutaj. Ćwiczymy zawsze koło godzinki.
  Wcześniej mieliśmy to osobno. W poniedziałki. Mężczyźni uczyli się gry na bębnach a dziewczyny tańca, na chwilę obecną musieliśmy od tego odejść.
  Czy coś więcej? No cóż… zapraszam. W czerwcu organizujemy tą chodę, to będzie można zobaczyć jak to wygląda.
  - No dobrze. Dziękujemy. Postaramy się być
  Sandra: Na zajęcia tez zapraszam. Dzięki, cześć!
 • Muzułmańskie Centrum Kulturalno-oświatowe

  dodano: 05/30/15 | 18:59

  Czy słyszeliście może o centrum kultury muzułmańskiej, które znajduje się we Wrocławiu? Nie? A to szkoda! ;)
  Możemy się tam naprawdę dużo dowiedzieć o tej odmiennej od naszej kulturze, m.in. dzięki Dniom Kultury Muzułmańskiej, które organizowane są każdego roku w czerwcu. Można wtedy wziąć udział w wystawach sztuki islamskiej, wykładach naukowych oraz mamy możliwość udziału w modlitwie w meczecie.
  W centrum funkcjonuje również szkoła muzułmańska, gdzie możemy nauczyć się pisma arabskiego!
 • Taniec bollywood...czyli Indie we Wrocławiu

  Taniec bollywood...czyli Indie we Wrocławiu

  dodano: 05/30/15 | 18:49

  Dom Tańca Pałacyk jako jedyny we Wrocławiu pozwala na naukę indyjskiego tańca bollywood. Wielu z nas widziało w swoim życiu choć jeden bollywoodzki film i zachwycało się kolorowymi, mieniącymi się strojami. Wtedy gdy zaczyna się muzyka zaczyna się również magia indyjskiego tańca. Taniec bollywood to połączenie klasycznych tańców indyjskich, tańca brzucha i innych nowoczesnych stylów tanecznych. Gorąco zapraszamy na zajęcia!

Nasi partnerzy Wszyscy partnerzy

WSPARCIE Zobacz więcej

informacja_dla_ngo1.png