Gala finałowa WrOpenUp 2017

wyświetleń: 1070

Zespoły z IV LO i 34 gimnazjum to zwycięzcy trzeciej edycji konkursu WrOpenUp. Finałem konkursu była zorganizowana w Kinie Nowe Horyzonty gala. Uczestnicy z 18 wrocławskich szkół zmierzyli się z wyzwaniem, jakim była prezentacja na wielkim ekranie. Poradzili sobie świetnie.

Uczniowie pokazali publiczności i jurorom, jak przebiegały zorganizowane w ich szkołach Dni Różnorodności. Organizacja tego wydarzenia była w tym roku zadaniem konkursowym. Ich pracę i wystąpienia oceniało jury, złożone z menadżerów globalnych firm oraz przedstawicieli samorządu.

W trzeciej edycji konkursu uczestniczyło ponad 200 uczniów z wrocławskich szkół oraz 70 międzynarodowych trenerów i ekspertów z Credit Suisse, Google, HP, HPE, IBM, UBS, NOKIA i Volvo. Wolontariusze przygotowali koncepcję, scenariusze i zestawy ćwiczeń, a następnie przeprowadzili z uczniami trzy warsztaty z:

Kompetencji międzykulturowej

Zarządzania projektami

Umiejętności prezentacji

Kompetencje, jakie uczniowie zdobywali w tej edycji należą do tzw. kompetencji przyszłości, czyli umiejętności cenionych na rynku pracy wg raportu Future Work Skills 2020 http://www.iftf.org/futureworkskills/

Zwycięska prezentacja uczniów LO nr IV była prawdziwym performansem. Uczniowie opowiedzieli o przygotowaniach do projektu, podziale pracy za pomocą przykuwającej uwagi, zabawnej pantomimy z rekwizytami i w przebraniach. Przyciągnęli uwagę publiczności i perfekcyjnie zmieścili się w czasie przeznaczonym na prezentację. Różnorodność przedstawili jako różnorodność subkultur w jednej szkole a ich Dzień Różnorodności był wydarzeniem teatralnym.

Z kolei zespół z gimnazjum nr 34 postawił na różnorodność wiekową. Najmocniejszą stroną tego projektu była jego promocja - uczniom udało się zaangażować zarówno przedszkolaki, jak i seniorów z ich dzielnicy - Nowego Dworu. Postanowili budować otwartość na tych, którzy nas otaczają - na sąsiadów i zintegrowali sporą część dzielnicy wokół radosnego wydarzenia. 

Nagrodzone zespoły uczniów wyjadą w październiku i listopadzie na kilkudniowe warsztaty z samorozwoju i przywództwa. 

Jesteśmy dumni ze wszystkich zespołów, pełni szczerego podziwu dla Waszych kompetencji i kreatywności. Prezentacja na dużym ekranie to ogromne wyzwanie, podobnie jak zorganizowanie dużego wydarzenia, angażującego całą szkołę. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. 

W składzie zwycięskiego zespołu z gimnazjum nr 34 znaleźli się:

Paulina Załęcka, Marta Moroz, Michał Mękarski, Emilia Krajna, Zuzanna Jakubowska, Wiktoria Misterska, Zuzanna Wysoczańska, Dominika Baziak, Partycja Orzeł i Michał Kierat. 

Zespołem opiekowały się Teresa Miszczyk i Magdalena Powstańska

Skład zespołu z IV LO to: 

Nikola Barlik, Anna Babicka, Kamila Dudek, Jacek Glapiński, Weronika Kiewisz, Patrycja Kuczyńska, Anna Niezgoda, Jakub Ostrowski, Dawid Rajkowski, Michał Woźniak.
 
pod opieką Ady Kołodyńskiej i Przemysława Mospana.

 


  • 0google +

Komentarze

Zespoły

Wszystkie zespoły

Nasi partnerzy Wszyscy partnerzy

WSPARCIE Zobacz więcej

informacja_dla_ngo1.png