Karpacz - wyprawy edukacyjne 2017

wyświetleń: 858

Młodzież wraz z nauczycielami spędziła 5 wyjątkowych dni w Hostelu Krokus w Karpaczu - spokojnym, położonym na uboczu miejscu. Z uczniami pracowali nasi sprawdzeni, doświadczeni trenerzy, którzy organizowali wcześniejsze ekspedycje WrOpenUp. Nad całością programu warsztatów czuwał Marek Guzowski.

Każdego dnia pracowaliśmy ze stereotypami w trakcie gier, dyskusji i ćwiczeń. Budowaliśmy też fundamenty pod pełną otwartość kulturową poprzez zwiększenie otwartości na samego siebie i otwartości na drugiego człowieka w trakcie ćwiczeń rozwojowych oraz zadań outdoor, z których największym wyzwaniem okazała się wyprawa na Śnieżkę. Pracowaliśmy też nad rozwojem kompetencji przywódczych i kierowaniem projektami. Doskonaliliśmy umiejętności pracy zespołowej poprzez realizację codziennych zadań zespołowych i gier strategicznych.

Oprócz tego świetnie się bawiliśmy smażąc pankejki, spełniając życzenia uczestników, np dotyczące obecności bekonu w śniadaniowym menu, wspólnie grając w planszówki. Nikt nie korzystał ze smartfonów - zdarzyło się nawet go zapomnieć ze wspólnej świetlicy i zostawić na całą noc.

Zintegrowaliśmy się, poznaliśmy lepiej siebie nawzajem, jak i samych siebie. Było sporo emocji. Przemiło spędzony, wartościowy czas dla wszystkich - zarówno dla młodzieży, jak i nauczycieli.

  • 0google +

Komentarze

Zespoły

Wszystkie zespoły

Nasi partnerzy Wszyscy partnerzy

WSPARCIE Zobacz więcej

informacja_dla_ngo1.png