Rekordowa edycja WrOpenUp

wyświetleń: 810

Pod koniec czerwca wystawiliśmy 377 certyfikatów uczestnictwa w warsztatach WrOpenUp. Zaangażowało się w nie niemal 30 wrocławskich szkół. Jesteśmy dumni z tego, że z roku na rok coraz więcej uczniów korzysta z doświadczenia naszych ekspertów. Rok szkolny 2017/2018 to nie tylko warsztaty. To również inne ważne i ciekawe wydarzenia.

Rok szkolny zainaugurowaliśmy dwiema edukacyjnymi wyprawami, które były nagrodą dla zespołów, które zwyciężyły w trzeciej edycji konkursu WrOpenUp.

Nasi wolontariusze przez cały rok pracowali z uczniami wrocławskich szkół. Na tych, którzy wzięli udział w trzech spotkaniach naszego cyklu: „Trening kompetencji międzykulturowej”, „Zarządzanie projektem” i „Sztuka prezentacji” czekał ciekawy bonus - nowe w naszej ofercie szkolenie z przywództwa.

W tym roku współpracowali z nami eksperci, wolontariusze z takich firm, jak IBM, UBS, Volvo, Nokia, HP, HPE, EY GDS Poland, Credit Suisse, 3M, UBS, CSS Corp.

Z ankiet wypełnianych przez młodzież uczestniczącą w zajęciach wynika, że jest to dobrze spędzony czas. Warsztaty są ciekawe, praktyczne, aktywne i dają młodzieży nie tylko sporą dawkę wiedzy, ale też sporo dobrej zabawy. Ogromną satysfakcję z pracy z młodzieżą mają też nasi eksperci - wolontariusze, którzy opracowali scenariusze szkoleń, uczestniczyli w warsztatach Train the Trainer a następnie dzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem. 

Ważne były dla WrOpenUp IV Targi Edukacji Międzykulturowej zorganizowane przez zespół ds. dialogu międzykulturowego Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego  gdzie Aneta Długopolska, prezes Fundacji WrOpenUp opowiadała o tym, czego młodzież może się uczyć od biznesu w prezentacji zatytułowanej „Różnorodność jako wartość”. Na targach po raz pierwszy jako aktor wystąpił jeden z naszych najbardziej energetycznych wolontariuszy - Jair Ribeiro, który wziął wcześniej udział w trzydniowych międzykulturowych warsztatach teatralnych organizowanych przez Stephana Rehera.

 

 


  • 0google +

Komentarze

Zespoły

Wszystkie zespoły

Nasi partnerzy Wszyscy partnerzy

WSPARCIE Zobacz więcej

informacja_dla_ngo1.png