Media o nas

2021:  Wrocław Leaders Toastmasters Club

Viktoriya opowiadała o inicjatywie wolontariuszy z 35 krajów, którzy pomagają wrocławskim uczniom w kształtowaniu kompetencji liderskich.

2021: Otwarta firma & WrOpenUp

Otwarta firma – projekt mający na celu spotkanie praktyków biznesu z młodzieżą szkolną oraz przybliżenie tematów związanych z rynkiem pracy w przyszłości. Warsztaty poddające refleksji przyszłość życia zawodowego grupy docelowej. W ramach projektu uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach dotyczących rynku pracy przyszłości oraz zawodów przyszłości. Wszystkie warsztaty zostały przeprowadzone po polsku. WrOpenUp – projekt we współpracy z Fundacją WrOpenUp mający na celu kształcenie przyszłych liderów, którzy szanują różnorodność, rozumieją korzyści płynące z otwartości. Najważniejszym warsztatem jest warsztat kompetencji międzykulturowej, natomiast w tym roku również przeprowadzono warsztat z design thinking. Dodatkowo, w tym roku po raz pierwszy przeprowadzono również warsztaty dla nauczycieli. Wszystkie warsztaty były po angielsku.

 

2020: WrOpenUp in Radio RAM for Sunday Lunch Sunday 15th November

Sunday Lunch with Terry Clark-ward and Maciek Przestalski is surely a program to follow for all open-minded and curious people of Wrocław. Our volunteers talked about our program.

 

2020:  W Volvo aspekt zrównoważonego rozwoju społecznego traktujemy z równą powagą, jak zrównoważony rozwój środowiskowy i ekonomiczny. Pandemia nie zmieniła naszego zaangażowania w ważne inicjatywy. Nadal mamy w sobie gotowość niesienia pomocy i dzielenia się kompetencjami. Uczynić świat lepszym – to jest celem WrOpenUp, inicjatywy edukacyjnej skierowanej do młodzieży. Jesteśmy dumni, że możemy być jej częścią. Bo nasi pracownicy od wielu lat angażują się w wolontariat, dzieląc się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem, bazując na wartościach, związanych z różnorodnością. Świat jest różnorodny i warto to pokazywać!

2020: Jako architektka cenię inicjatywy, które rozwijają myślenie kreatywne i dostarczają podstawowych narzędzi projektowych jej uczestnikom. Jedną z takich form rozwoju proponuje Fundacja WrOpenUp organizująca bezpłatne, prowadzone w języku angielskim i odbywające się online warsztaty dla młodzieży z zakresu design thinking, czyli metody twórczego rozwiązywania problemów, w której wszystko zaczyna się od empatii. Kolejna sesja: 12 grudnia.

Joanna Plizga – dziękujemy

2019: O tym dlaczego warto się zaangażować w wolontariat we WrOpenUp i jakie dało mu to korzyści – Jair Riberio dla Medium 

„Nigdy nie zapominam, jak dobrze się czuję po każdej edycji WrOpenUp, wiedząc, że robię coś dla dobra sprawy w mieście, które otworzyło przede mną ramiona już pierwszego dnia. Mógłbym wymienić dziesiątki innych powodów, by przekonać każdego, aby poszukał możliwości wolontariatu, biorąc pod uwagę, że jest wiele różnych inicjatyw, w które możemy się zaangażować”.

2019: Jak wychowywać w duchu tolerancji? „Jest gorzej z hejtem, bo ludzie mają w sobie dużo więcej lęku” – Aneta Długopolska i Oliwia Tarasewicz, twórczyniami i szefowymi fundacji WrOpenUp w rozmowie dla Wyborczej zJacekiem Harłukowiczem. 

O wystawianiu przed dzieciakami, niczym eksponatu, osoby ciemnoskórej i tłumaczenie, że jest taka sama jak my, nie wystarcza. Chodzi o to, by dzieci same doszły do wniosku, że to fajna osoba, mimo że inna.

2019: Podsumowanie projektu WrOpenUp – Jan Taczyński

Do udziału w projekcie zgłosiło się na początku 320 uczestników. Najpierw przeszli szereg różnorodnych warsztatów. W ramach bezpłatnych zajęć poznawali, czym jest tolerancja. Spotykali się z cudzoziemcami, którzy pracują we Wrocławiu. Uczyli się otwartości od artystów, np. napisali własną piosenkę i zatańczyli z aktorami Teatru Capitol.

2019: Powstanie przewodnik dla obcokrajowców. To cel konkursu organizowanego we wrocławskich szkołach – Portal Samorządowy

Promowanie otwartości na różnorodność kulturową wśród dzieci uczęszczających do wrocławskich szkół to cel konkursu organizowanego przez fundację WrOpenUp, urząd miasta oraz międzynarodowe firmy działające we Wrocławiu. W 2019 konkurs polegał na opracowaniu przewodnika dla obcokrajowców.

2018: Rozmowa z Anetą Długopolską – The Cloud Buster

O pasji do rozwijania siebie i innych, o otwartości i zaangażowaniu z liderką projektu Anetą Długopolską

2015: Wielokulturowość w „mieście spotkań” nie wszystkim się podoba – Anna Tuz

O pomysłodawcach i zorganizowaniu konkursu ma który wpadli pracownicy międzynarodowych firm, którzy zauważyli, że ich zagraniczni znajomi nie zawsze mogą liczyć na przychylność wrocławian.

2013: WrOpenUp: Wrocławskie murale malowane farbami Baumit 

Wrocław postrzegany jest jako miasto wielu kultur i wielu narodów. Stolica Dolnego Śląska od lat kojarzona jest z tolerancją i otwartością wobec odmiennych społeczności. To tutaj inicjowane są różnego rodzaju kampanie sprzyjające poznaniu narodów z całego świata, ich obyczajów i tradycji. Jednym z tego rodzaju przedsięwzięć jest inicjatywa WrOpenUp.

Firma Baumit dostarczyła farby potrzebne do wykonania muralu we Wrocławiu – Baumit

2013: WrOpenUp dla Wyborczej 

Miasto może bardzo wiele zyskać na integracji mieszkańców z osobami z różnych kultur, religii czy narodowości. Wrocław ma problem z ksenofobią i rasizmem. Negatywną atmosferę wytwarzają niepotrzebne konflikty i nieporozumienia. Najważniejsze jest wypracowanie wśród młodych osób ogólnej wrażliwości, dzięki której więcej ludzi bardziej otworzy się na dialog i komunikację – twierdzi Oliwia Tarasewicz-Gryt, jedna z założycielek fundacji WrOpenUp.

2013: Razem dla Wrocławia – Beata Twardowska

O twórcach programu WrOpenUp, którzy założyli sobie jeden cel – uczynienie z Wrocławia miasta otwartego na różne kultury, wyznania i kolory skóry.

Pozostałe artykuły:

2013: WropenUp: Międzykulturowy 
Wrocław czyli o pierwszej edycji konkursu – Radio Wrocław

2013: Prezentacja Projektu WROPENUP

2013: WrOpenUp – Global e-Business Operations – Forum Odpowiedzialnego Biznesu

2019: O tym dlaczego warto się zaangażować w wolontariat we WrOpenUp i jakie dało mu to korzyści – Jair Riberio dla Medium 

„Nigdy nie zapominam, jak dobrze się czuję po każdej edycji WrOpenUp, wiedząc, że robię coś dla dobra sprawy w mieście, które otworzyło przede mną ramiona już pierwszego dnia. Mógłbym wymienić dziesiątki innych powodów, by przekonać każdego, aby poszukał możliwości wolontariatu, biorąc pod uwagę, że jest wiele różnych inicjatyw, w które możemy się zaangażować”.
×