Media o nas

2019: O tym dlaczego warto się zaangażować w wolontariat we WrOpenUp i jakie dało mu to korzyści – Jair Riberio dla Medium 

„Nigdy nie zapominam, jak dobrze się czuję po każdej edycji WrOpenUp, wiedząc, że robię coś dla dobra sprawy w mieście, które otworzyło przede mną ramiona już pierwszego dnia. Mógłbym wymienić dziesiątki innych powodów, by przekonać każdego, aby poszukał możliwości wolontariatu, biorąc pod uwagę, że jest wiele różnych inicjatyw, w które możemy się zaangażować”.

2019: Jak wychowywać w duchu tolerancji? „Jest gorzej z hejtem, bo ludzie mają w sobie dużo więcej lęku” – Aneta Długopolska i Oliwia Tarasewicz, twórczyniami i szefowymi fundacji WrOpenUp w rozmowie dla Wyborczej zJacekiem Harłukowiczem. 

O wystawianiu przed dzieciakami, niczym eksponatu, osoby ciemnoskórej i tłumaczenie, że jest taka sama jak my, nie wystarcza. Chodzi o to, by dzieci same doszły do wniosku, że to fajna osoba, mimo że inna.

2019: Podsumowanie projektu WrOpenUp – Jan Taczyński

Do udziału w projekcie zgłosiło się na początku 320 uczestników. Najpierw przeszli szereg różnorodnych warsztatów. W ramach bezpłatnych zajęć poznawali, czym jest tolerancja. Spotykali się z cudzoziemcami, którzy pracują we Wrocławiu. Uczyli się otwartości od artystów, np. napisali własną piosenkę i zatańczyli z aktorami Teatru Capitol.

2019: Powstanie przewodnik dla obcokrajowców. To cel konkursu organizowanego we wrocławskich szkołach – Portal Samorządowy

Promowanie otwartości na różnorodność kulturową wśród dzieci uczęszczających do wrocławskich szkół to cel konkursu organizowanego przez fundację WrOpenUp, urząd miasta oraz międzynarodowe firmy działające we Wrocławiu. W 2019 konkurs polegał na opracowaniu przewodnika dla obcokrajowców.

2018: Rozmowa z Anetą Długopolską – The Cloud Buster

O pasji do rozwijania siebie i innych, o otwartości i zaangażowaniu z liderką projektu Anetą Długopolską

2015: Wielokulturowość w „mieście spotkań” nie wszystkim się podoba – Anna Tuz

O pomysłodawcach i zorganizowaniu konkursu ma który wpadli pracownicy międzynarodowych firm, którzy zauważyli, że ich zagraniczni znajomi nie zawsze mogą liczyć na przychylność wrocławian.

2013: WrOpenUp: Wrocławskie murale malowane farbami Baumit 

Wrocław postrzegany jest jako miasto wielu kultur i wielu narodów. Stolica Dolnego Śląska od lat kojarzona jest z tolerancją i otwartością wobec odmiennych społeczności. To tutaj inicjowane są różnego rodzaju kampanie sprzyjające poznaniu narodów z całego świata, ich obyczajów i tradycji. Jednym z tego rodzaju przedsięwzięć jest inicjatywa WrOpenUp.

Firma Baumit dostarczyła farby potrzebne do wykonania muralu we Wrocławiu – Baumit

2013: WrOpenUp dla Wyborczej 

Miasto może bardzo wiele zyskać na integracji mieszkańców z osobami z różnych kultur, religii czy narodowości. Wrocław ma problem z ksenofobią i rasizmem. Negatywną atmosferę wytwarzają niepotrzebne konflikty i nieporozumienia. Najważniejsze jest wypracowanie wśród młodych osób ogólnej wrażliwości, dzięki której więcej ludzi bardziej otworzy się na dialog i komunikację – twierdzi Oliwia Tarasewicz-Gryt, jedna z założycielek fundacji WrOpenUp.

2013: Razem dla Wrocławia – Beata Twardowska

O twórcach programu WrOpenUp, którzy założyli sobie jeden cel – uczynienie z Wrocławia miasta otwartego na różne kultury, wyznania i kolory skóry.

Pozostałe artykuły:

2013: WropenUp: Międzykulturowy 
Wrocław czyli o pierwszej edycji konkursu – Radio Wrocław

2013: Prezentacja Projektu WROPENUP

2013: WrOpenUp – Global e-Business Operations – Forum Odpowiedzialnego Biznesu

×