WrOpenUp dla Nauczycieli

Zbiór informacji i materiałów do wykorzystania przez nauczycieli

Dlaczego warto się zaangażować we WrOpenUp?

WrOpenUp jest projektem współtworzonym przez wiele środowisk, także przez nauczycieli. Zależy nam na tym, by odpowiadać na realne potrzeby uczniów i nauczycieli, by dostarczać cenne materiały, inspiracje, rozwijać i kształcić, ale też oferować dobrą zabawę.

Staramy się brać pod uwagę Wasze sugestie i uwagi. Angażując się w projekt, współtworzycie go razem z nami.

Zapisując uczniów na warsztaty lub decydując się zostać opiekunem drużyny konkursowej możecie mieć realny wpływ na przebieg konkursu. Bierzecie udział w organizowanych przez WrOpenUp wydarzeniach, warsztatach dla nauczycieli. W zależności od indywidualnego podejścia i potrzeb tworzyć z uczniami zespół i pracujecie wspólnie nad zadaniami, lub tylko nadzorując pracę młodzieży.

Nauczyciele, którzy biorą udział we WrOpenUp są z naszej współpracy zadowoleni, wielu wraca w kolejnych edycjach, z czego się bardzo cieszymy!

Szkoły przygotowują uczniów do zawodów, które jeszcze nie powstały. To bardzo prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości niektóre stanowiska pracy przestaną istnieć a na ich miejsce pojawią się nowe. Kompetencje przyszłości (Future Work Skills), to umiejętności, mające na celu ułatwić młodym ludziom funkcjonowanie na rynku pracy – zglobalizowanym i opartym na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych.

Eksperci wymieniają najważniejsze czynniki zmian (m.in. rozwój technologii, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, wzrost długowieczności, dostęp do ogromnej ilości danych i globalizacja). Większość z nich uważa, że na rynku pracy potrzebne będą bardzo specyficzne kompetencje.
Projektując warsztaty WrOpenUp wykorzystujemy doświadczenie osób, pracujących w dynamicznie rozwijających się organizacjach biznesowych i dbamy o to, by rozwijać te kompetencje.

Instrukcje

lekcje

Chciałabym bardzo podziękować!!! Dla mnie prywatnie i osobiście - było to bardzo rozwijające i inspirujące doświadczenie. Zapoczątkowało kilka innych działań, trochę zmian w sposobie myślenia, organizowania pewnych spraw. Młodzież wciąż wraca do tamtych spotkań, odwołuje się do informacji wówczas zdobytych, poznanych ludzi, odwiedzonych miejsc... Słowem: zasialiście ziarenka, które kiełkują i wciąż na nowo rozkwitają czasem bardzo nieoczekiwanie.
Nauczyciel
×