Edycja w liczbach
0
Liczba szkół
0
Liczba uczniów
0
Liczba wolontariuszy
0
Liczba szkoleń
Learn beyond borders
Promowanie otwartości
Warsztaty: Trening kompetencji międzykulturowej został zrealizowany dla 379 uczniów
Liczba szkół
Liczba uczniów
Liczba wolontariuszy
Liczba szkoleń
Temat konkursu w roku 2019 brzmiał “Poznajmy się: nasze miasto, nasza szkoła, nasza kultura”.
W tej edycji konkurs zaadresowaliśmy był do uczniów 7 i 8 klasy podstawowej oraz uczniów gimnazjów i liceów. Zadanie polegało na stworzeniu przewodnika dla kolegów przybywających do Wrocławia z zagranicy.
Zespoły złożone z pięciu uczniów pod opieką nauczyciela przygotowywały praktyczne wskazówki, dotyczące Wrocławia: interesujących i przydatnych miejsc na jego mapie a także na temat swoich szkół i szkolnego życia. Aby zrealizować to zadanie, musieli zmienić nieco perspektywę i popatrzeć na swoją szkołę i miasto oczami osoby z zewnątrz, nie rozumiejącej zasad szkolnego życia w Polsce.
Dodatkowym zadaniem było przygotowanie krótkiej prezentacji i pokazanie jej publiczności w Kinie Nowe Horyzonty podczas Gali Finałowej.
Napłynęły do nas niesamowicie kreatywne prace – filmy, prezentacje, piosenki i opowieści o wrocławskich szkołach.
Nagrodzone zespoły zabraliśmy do Berlina na Festiwal Przywództwa (Leadership Festival Berlin). Organizatorem festiwalu jest Berliner Union Film Atelier, a jego założenia korespondują z najważniejszymi wartościami WrOpenUp.
Uczestnicy wzięli udział w inspirujących warsztatach z przywództwa, ale nie zabrakło też czasu na zwiedzanie Berlina.
Zespoły z XVII LO i 34 gimnazjum to zwycięzcy trzeciej edycji konkursu WrOpenUp.
W składzie zwycięskiego zespołu z gimnazjum nr 34 znaleźli się: Paulina Załęcka, Marta Moroz, Michał Mękarski, Emilia Krajna, Zuzanna Jakubowska, Wiktoria Misterska, Zuzanna Wysoczańska, Dominika Baziak, Patrycja Orzeł i Michał Kierat. Zespołem opiekowały się Teresa Miszczyk i Magdalena Powstańska.
Liceum nr XVII, Drużyna Lucky 17-teen w składzie: Kaja Kubicz, Julia Adryjanek , Oliwia Opalska, Katarzyna Chuda, Veronika Reshetnikova, praca nad zadaniem konkursowym odbyła się pod okiem Margerit Niwelt.
Artykuł zwycięzców oraz opis ich przegotowań możecie przeczytać tutaj – zwycięstwo w konkursie WrOpenUp